Erhvn.mn  Бидэнтэй нэгдээрэй !

90 дэх удаагийн Академийн кино шагнал гардуулах ёслол болох Ocкар 2018-д нэр дэвшигчдийн жагсаалт танилцуулагдлаа. Энэ удаагийн нэр дэвшигчид дундаас Гуиллермо Дел Торо-ийн “Shape Of water хамгийн олон буюу нийт 13 номинацад нэр дэвшин жагсаалтыг тэргүүлээд байгаа бол инээдмийн киноны жүжигчин, найруулагч Жордан Пийлийн бүтээсэн “Get Out” инээдмийн аймшгийн кино хамгийн чухал 4 төрөлд нэр дэвшиж шуугиан дэгдээгээд байна.

Шилдэг дэлгэцийн бүтээлнCall Me By Your Name

Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Шилдэг найруулга 

Christopher Nolan, Dunkirk
Jordan Peele, Get Out
Greta Gerwig, Lady Bird
Paul Thomas Anderson, Phantom Thread
Guillermo del Toro, The Shape of Water

Шилдэг эрэгтэй гол дүр 

Timothée Chalamet, Call Me By Your Name
Daniel Day-Lewis, Phantom Thread
Daniel Kaluuya, Get Out
Gary Oldman, Darkest Hour
Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.

Шилдэг эмэгтэй гол дүр 

Sally Hawkins, The Shape of Water
Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie, I, Tonya
Saoirse Ronan, Lady Bird
Meryl Streep, The Post

Шилдэг эрэгтэй туслах дүр 

Willem Dafoe, The Florida Project
Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins, The Shape of Water
Christopher Plummer, All the Money in the World

Шилдэг эмэгтэй туслах дүр 

Mary J. Blige, Mudbound
Allison Janney, I,Tonya
Lesley Manville, Phantom Thread
Laurie Metcalf, Lady Bird
Octavia Spencer, The Shape of Water

Шилдэг зураг авалт 

Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
The Shape of Water

Шилдэг хувцасны загвар

Beauty and the Beast
Darkest Hour
Phantom Thread
The Shape of Water
Victoria & Abdul

Шилдэг богино хэмжээний анимэйшн

Dear Basketball
Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes

Шилдэг гадаад хэл дээрх кино 

A Fantastic Woman, Chile
The Insult, Lebanon
Loveless, Russia
On Body and Soul, Hungary
The Square, Sweden

Шилдэг нүүр будалт болон үс засалт

Darkest Hour
Victoria & Abdul
Wonder

Шилдэг эдит 

Baby Driver
Dunkrik
I,Tonya
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Шилдэг визуал эффект 

Blade Runner 2049
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Kong: Skull Island
Star Wars: The Last Jedi
War For The Planet of The Apes

Шилдэг хөгжмийн найруулга 

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

Шилдэг хөгжмийн микс

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

Шилдэг богино хэмжээний баримтат кино 

Edith+Eddie
Heaven Is A Traffic On The 405
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop

Шилдэг баримтат кино 

Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Men in Aleppo
Strong Island

Шилдэг анимэйшн 

Boss Baby
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loving Vincent

Шилдэг киноны дуу

Mary J. Blige, Raphael Saadiq & Taura Stinson – Mighty River, Mudbound
Sufjan Stevens – Mystery of Love, Call Me By Your Name
Kristen Anderson-Lopez and Robert Lopez – Remember Me, Coco
Diane Warren, Lonnie R. Lynn – Stand Up for Something, Marshall
Benj Pasek and Justin Paul – This is Me, The Greatest Showman

 

 

Сэтгэгдэл үлдээх